22 Ekim 2012 Pazartesi

Hayvan figürlü kazaklarSon dönemde baykuş, tilki gibi hayvan figürlerinin adeta giyenin üstünden fırlarcasına kocaman yer aldığı kazaklar çok moda. Ama moda olan her şey gibi, burada da bir döngü sözkonusu. Bu kazaklar, özellikle moher yünden yapılanları, 1980lerde de pek bir revaçtaymış. İşte o dönemden kalma sevimli bir yavru köpeğin yer aldığı bir kazak.Bunlar da kedi yavrularına yuva olmuş iki örnek. Moher yani tiftiğin kullanıldıkça artan tüylü, "fuzzy" görüntüsü bu kazaklarda kendini hemen gösteriyor. Ayrıca moher, çok güzel boya alan ve parlak-canlı renkleri çok güzel taşıyan bir yün. Bu yüzden bu kazaklar harika bir fon oluşturuyor ve hayvan figürlerinin iyice dikkat çekici bir şekilde ortaya çıkmasını sağlıyor.

Bu kazakların hepsi de İngiltere'de Ann Arundell'in tasarımları. Ann Arundell'in 1997'den bu yana hiç güncellenmemiş gibi duran bir web sitesi bile var!
Ben en çok bu sondaki tilki ve kurt başlı kazakları beğendim. Yolda yürürken karşıma böyle bir kazak giymiş biri çıksa bir anda ürkebilirim yani!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder