30 Mart 2012 Cuma

Kate Ermilio: Rüya gibi Sadelik ve Zarafet!


Birkaç hafta önce fotoğrafçı ve blogger Jamie Beck'in Tiffany için çektiği fotoğrafları blogumda paylaşmıştım. Jamie Beck'in blogu "From me to You"nun nefis fotoğrafları arasında kaybolmuşken, onun genç tasarımcı Kate Ermilio'nun ilkbahar-yaz kolleksiyonu için yaptığı çekimlere rastladım. Rüya gibi bir Sadelik ve Zarafet!
Bu sezonun gözde renklerinin başında mint green, veya nane yeşili, su yeşili, nil yeşili geliyor ya, ben bu kadar tatlı bir mint green görmedim!Şu kabanın zarafetine bakar mısınız?! Her türlü süsten, işlemeden arındırılmış, yakası-cebi olmayan bir tasarımda göğüs altındaki detayla bir pelerin havası yakalamış Ermilio...


Ermilio'nun tasarımları o kadar naif ki, sanki hiçbir pisliğin kötülüğün olmadığı bir hayal dünyası için yaratılmışlar. Hani Amerikan filmlerinde vardır, oturmuş ve köklü ailelerin, özel okullarda yetişmiş cici kızları... Ermilio'nun kıyafetleri o kızlara mükemmel yakışırdı eminim! İşte, şu sade beyaz elbise, drapelerle fiyonklarla nasıl nefis bir güzelliğe ulaşmış öyle:)Elbiselerin sadeliğini vurgulamak için mankenin makyajı da son derece naturel, var ama sanki yok gibi bir makyaj... Aksesuarlar da minimal seviyede kullanılmış. Bu fotoğraflara bakarken, bizim ünlülerimiz bu kıyafetleri giyseler, acaba hareketlendirmek için nasıl aksesuarlarla doldururlardı diye düşünmeden edemedim...Bir şort bu kadar şirin, bu kadar masum ve de bu kadar zarif olabilir mi? Kate Ermilio yapmış işte!


Yağ yeşili, saten gibi parlak kumaşlarda harika görünür, burada da öyle. O iki göğsün ortasındaki büzgüyle elde edilen dökümlere hayran oldum. Stilist olsaydım, saatler boyunca kumaşlar üstünde bu büzgüyü çalışmak isterdim...
1 yorum:

  1. Yazılarınızı gityat.com ' da paylaşabilir, sitenizi tanıtabilir ve kendi kanalınızı kurabilirsiniz. Sizi de aramızda görmek bizi çok mutlu eder.

    YanıtlaSil